Een eerste poging om een nog kleinere brouwinstallatie op te zetten. In een 4,5l pan maischen, eenstapsmaisch met biab-methode en koken.
Het idee was leuk, echter erg inefficiënt. Deze poging had een brouwzaalrendement van nog geen 45%. De vergisting daarentegen verliep erg soepel en snel. Na 3 weken had ik 2l volledig uitvergist en geklaard bier in de gistfles:
EIND SG | SMAAK | GEUR | KLEUR |
---|---|---|---|
1.007 | … | beetje banaan | 5 EBC helder |
Toevallig ook een kleine hoeveelheid Mud King (mixed culture van gisten en bacteriën) gekregen van Nevel Artisan Ales. Een starter gemaakt en, op 23 jan 2018, een deel van de starter toegevoegd aan het reeds uitvergiste bier.
…en nu wachten. Kan de Brett nog iets met de laatste restjes suiker? Wat doen de lacto bacteriën onder invloed van de toch flinke hoeveelheid hop?
Na 2 maanden op gistfles is deze tripel gebotteld met 8g suiker per liter. De bepaling van eind SG geeft een tweeledig beeld: met de hydrometer 1.007 met de refractometer (na alcohol correctie) 1.001.
REAL EIND SG | SMAAK | GEUR | KLEUR |
---|---|---|---|
1.007 of 1.001 |
… | beetje funky banaan is weg |
5 EBC helder |
Smaak
26apr2018 lekker droog, beetje funk, niet zuur…misschien wat vlak, maar dat is wel te verhelpen met een efficiëntere bouwmethode. Verder nog wat stevige alcoholen…iets langer liggen. Dan wel kans op een zuurtje of zou 55IBU dat tegenhouden?
Ingrediënten
Mout: [pils]
Hop: [Centennial] [Hallertau Mittelfrüh] [E.K. Golding]
Toevoeging: [suiker]
Gist: [BE-256]
Toevoeging na gisting: [Mud King]
ABV | IBU | EBC | Brouwdatum |
---|---|---|---|
9.7% | 55 | 5 | 01jan2018 |
voorraad
beschikbaar | van de | ||
---|---|---|---|
![]() |
30cl | 0 | 6 |